Chat with us, powered by LiveChat
(+48) 536 206 606
 

Domy drewniane na zgłoszenie

Oferta domów na zgłoszenie do 70 m2 pow. zabudowy – już od 2022 roku*

*Oferta ma charakter poglądowy – planowany termin wejścia ustawy w życie to 2 stycznia 2022 i od tego dnia z ogromną przyjemnością podpiszemy pierwsze umowy realizacji.

Ważne: projekt domu na zgłoszenie musi spełniać wydane warunki zabudowy dla danej działki. Zachęcamy przed wyborem/planowaniem domu zapoznać się z warunkami zabudowy, którymi objęta jest Państwa działka.

Ustawa z 17 września 2021 o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym została opublikowana 2 listopada 2021 (Dz.U. 2021 poz. 1986), co oznacza, że zacznie obowiązywać od 2 stycznia 2022.

Planowana procedura zgłoszenia domu do 70 m² z projektem

Ustawa przewiduje, iż domy do 70 m² będą budowane w procedurze tzw. zgłoszenia z projektem budowlanym, co oznacza, że zgodnie z art. 30a Prawa budowlanego, organ administracji architektoniczno-budowlanej zamieszcza, na okres nie krótszy niż 30 dni i nie dłuższy niż 60 dni, w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej obsługującego go urzędu informacja o takiej inwestycji.

Budowa domów jednorodzinnych do 70 m² dla zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych będzie podlegała obowiązkowi (art. 41 i 43 Prawa budowlanego):

  • zawiadomienia organów nadzoru budowlanego oraz projektanta sprawującego nadzór nad zgodnością realizacji budowy z projektem o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych,
  • geodezyjnego wyznaczenia terenu, a po wybudowaniu – geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.

Do zgłoszenia budowy domu trzeba będzie dołączyć:

  • projekt zagospodarowania działki
  • projekt architektoniczno-budowlany
  • oświadczenie o budowie domu dla własnych potrzeb mieszkaniowych
  • oświadczenie, że przyjmuje się odpowiedzialność za kierowanie budową w przypadku nieustanowienia kierownika budowy
WYSZUKAJ DOM
m2
Szukaj
 
REFERENCJE   Zaufali nam

...Ogromnym wsparciem była dla nas profesjonalna koordynacja całego procesu budowy przez Pana Karola Mazura, który doskonale rozumiał nasze problemy związane z rozmiarem i odległością inwestycji...

Ewa i Ryszard z Bytowa
 
Projekt i realizacja:
Derwi

FILJAN - domy drewniane całoroczne, letniskowe, parterowe, piętrowe, tradycyjne, nowoczesne.

Strona zarządzana przez www.szymonzabrocki.pl