Chat with us, powered by LiveChat
(+48) 536 206 606
 

Domy drewniane na zgłoszenie

Oferta domów na zgłoszenie do 70 m2 pow. zabudowy – już od 2022 roku*

*Oferta ma charakter poglądowy – planowany termin wejścia ustawy w życie to 2 stycznia 2022 i od tego dnia z ogromną przyjemnością podpiszemy pierwsze umowy realizacji.

Ważne: projekt domu na zgłoszenie musi spełniać wydane warunki zabudowy dla danej działki. Zachęcamy przed wyborem/planowaniem domu zapoznać się z warunkami zabudowy, którymi objęta jest Państwa działka.

Ustawa z 17 września 2021 o zmianie ustawy – Prawo budowlane oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym została opublikowana 2 listopada 2021 (Dz.U. 2021 poz. 1986), co oznacza, że zacznie obowiązywać od 2 stycznia 2022.

Planowana procedura zgłoszenia domu do 70 m² z projektem

Ustawa przewiduje, iż domy do 70 m² będą budowane w procedurze tzw. zgłoszenia z projektem budowlanym, co oznacza, że zgodnie z art. 30a Prawa budowlanego, organ administracji architektoniczno-budowlanej zamieszcza, na okres nie krótszy niż 30 dni i nie dłuższy niż 60 dni, w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie podmiotowej obsługującego go urzędu informacja o takiej inwestycji.

Budowa domów jednorodzinnych do 70 m² dla zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych będzie podlegała obowiązkowi (art. 41 i 43 Prawa budowlanego):

  • zawiadomienia organów nadzoru budowlanego oraz projektanta sprawującego nadzór nad zgodnością realizacji budowy z projektem o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych,
  • geodezyjnego wyznaczenia terenu, a po wybudowaniu – geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej.

Do zgłoszenia budowy domu trzeba będzie dołączyć:

  • projekt zagospodarowania działki
  • projekt architektoniczno-budowlany
  • oświadczenie o budowie domu dla własnych potrzeb mieszkaniowych
  • oświadczenie, że przyjmuje się odpowiedzialność za kierowanie budową w przypadku nieustanowienia kierownika budowy
WYSZUKAJ DOM
m2
Szukaj
 
REFERENCJE   Zaufali nam

...Budowę rozpoczęto we wcześniej ustalonym terminie, w trakcie budowy nie pojawiły się żadne niespodzianki, panował porządek oraz pełne zorganizowanie pracy...

Roman z Gdyni
 
Projekt i realizacja:
Derwi

FILJAN - domy drewniane całoroczne, letniskowe, parterowe, piętrowe, tradycyjne, nowoczesne.

Strona zarządzana przez www.szymonzabrocki.pl