Chat with us, powered by LiveChat
(+48) 536 206 606
 

Fundusze europejskie

FILJAN Karol Mazur realizuje Projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich: „Zwiększenie konkurencyjności na rynku polskim oraz wejście firmy FILJAN Karol mazur z siedzibą w Starej Kiszewie na rynek niemiecki i czeski z nowym produktem, którego innowacją jest zmniejszenie zużycia energii cieplnej w wybudowanych pasywnych domach drewnianych.”

Opis projektu: Projekt polega na budowa hali montażowej wraz z pomieszczeniami i kotłownią oraz na zakupie środków trwałych: maszyny ciesielskiej do produkcji ścian domów pasywnych, zakupie stołów do zbijania szkieletów, suwnicy bramowej do podnoszenia i przestawiania elementów konstrukcyjnych ścian pasywnych. Projekt wpisuje się w inteligentne specjalizacje regionu w obszarze ekoefektywności technologii produkcji dla budownictwa. Nowy produkt w postaci innowacyjnych domach drewnianych przeznaczony będzie na rynek krajowy oraz zagraniczny.

Celem projektu jest wzmocnienie pozycji rynkowe firmy Filian Karol Mazur z siedzibą w Starej Kiszewie na rynku polskim oraz wejście z nowym produktem na rynek niemiecki i czeski. Aspekt innowacyjności w nowym produkcie polega na zmniejszeniu zużycia energii cieplnej w wybudowanych domach drewnianych.

Planowane efekty: Nowoczesnym i innowacyjnym składnikiem domów drewnianych produkowanych przez firmę FILJAN Karol Mazur będą ściany zewnętrzne pasywne w technologii produkcji firmy, które poprzez izolacyjność termiczną zewnętrzną i wewnętrzną z wełny mineralnej, niski współczynnik przenikania ciepła przez ściany zewnętrzne na poziomie 0,117 W/m2K przyczynią się do zmniejszenia zużycia energii cieplnej w postawionych domach drewnianych. Ciepłe, szczelne zewnętrzne ściany są pierwszym ogniwem łańcucha technologicznego w budynkach energooszczędnych i pasywnych. Podstawą koncepcji domu pasywnego jest oszczędność energii cieplnej, którą można realizować przez dobrze dobrany materiał konstrukcyjny oraz dobrze zaizolowane ściany zewnętrzne domu. Współczynnik przenikania ciepła przez ściany zewnętrzne dla budownictwa pasywnego wynosi średnio 0,15 W/m2K. Ściana pasywna w technologii firmy FILJAN Karol Mazur spełnia powyższe wymogi, a nawet jest lepsza, gdyż współczynnik przenikania ciepła wynosi 0,117 W/m2K.

Efektem końcowym zrealizowanego projektu będzie ściana pasywna o niespotykanym przekroju na rynku krajowym jak i zagranicznym. Poprzez dobór odpowiednich materiałów i ich optymalną konfigurację, ściana będzie cechowała się: otwartością dyfuzyjną, dużą szczelnością oraz wytrzymałością. Ściana pasywna firmy Filjan Karol Mazur będzie miała bardzo dobry współczynnik przenikania  U = 0,117 W/m2K.

Wartość Projektu: 2 000 000,00 PLN

Wkład funduszy europejskich: 1 100 000,00 PLN

WYSZUKAJ DOM
m2
Szukaj
 
REFERENCJE   Zaufali nam

...Organizacja i jakość, których pilnował pan Karol, były na najwyższym poziomie. Firmę pod kierownictwem p. Karola Mazura poleciłbym wszystkim zainteresowanym budową domu...

Michał z Torunia
 
Projekt i realizacja:
Derwi

FILJAN - domy drewniane całoroczne, letniskowe, parterowe, piętrowe, tradycyjne, nowoczesne.

Strona zarządzana przez www.szymonzabrocki.pl