(+48) 536 206 606
 

Opinie o domach z drewna

Opinie o domach z drewna
 
 

Zastanawiasz się, czy aby na pewno dom drewniany będzie dobrą inwestycją? Jeśli masz wątpliwości, poniżej zostały krótko przedstawione właściwości takich budynków. Zobacz, dlaczego warto zainwestować w dom szkieletowy.

1. To nieprawda, że domy drewniane są mniej trwałe od domów murowanych. Ich wytrzymałość jest porównywalna i wynosi ok. 50 lat. Co ma na to wpływ? Przede wszystkim dobre drewno oraz fachowo wykonana budowa.

Używamy wyłącznie certyfikowanego, wysuszonego drewna pochodzącego z kontrolowanych upraw. Jego wilgotność wynosi mniej niż 18%, co sprawia, że materiał jest odporny na kurczenie się czy zginanie i zapewnia wytrzymałość konstrukcji budynku. Przeciwnie jest z drewnem tuż po ścięciu, którego wilgotność wynosi powyżej 30%. Co więcej, suchość drewna zmniejsza ryzyko wystąpienia pleśni i grzybów.

Drewno stosowane przez firmę FilJan jest także czterostronnie strugane. Zapewnia to:

  • stabilność wymiarów, która ułatwia i przyspiesza stawianie domu,
  • większą odporność na ogień w przypadku pożaru (płomienie "ślizgają się" po gładkiej powierzchni drewna),
  • mniejszą podatność na owady.

Aby zapewnić domom maksymalną trwałość i bezpieczeństwo, używane przez nas drewno jest dodatkowo dobrze impregnowane. Wykorzystujemy również najtrwalsze materiały wykończeniowe, a nasza kadra pracownicza ma wieloletnie doświadczenie w wykonywaniu domów szkieletowych. Podsumowując, wszystko to sprawia, że wybudowana przez nas konstrukcja jest maksymalnie trwała i odporna na uszkodzenia. A ponieważ wysoka jakość naszych domów to coś oczywistego - dajemy 30 lat gwarancji na konstrukcję.

2. Dzięki gotowym, prefabrykowanym elementom, taki dom można zbudować już nawet w dwa tygodnie! Wszystko zależy od rodzaju zamówienia. Maksymalny czas wykonania takiego domu to kilka miesięcy.

3. Ponieważ do składania domu kanadyjskiego nie używa się żadnych mokrych materiałów (nie licząc fundamentów), budowa może odbywać się o każdej porze roku, nawet zimą.

4. Domy drewniane mają większą powierzchnię użytkową od domów murowanych przy takiej samej powierzchni użytkowej - o ok. 10%. Dzieje się tak dlatego, że ściany w domach z drewna są cieńsze i zajmują mniej miejsca. Przy metrażu całkowitym wynoszącym 100 m2 możemy zyskać nawet ok 8-10 m2.

6. Warunki panujące w domach drewnianych są lepsze dla zdrowia niż te w domach murowanych.

Dzieje się tak przez właściwości drewna polegające na pochłanianiu wody, gdy w powietrzu jest jej za dużo, oraz oddawaniu, gdy jest jej za mało. W domu będzie panowała więc optymalna wilgotność powietrza, co korzystnie wpływa na zdrowie.

powrót...

WYSZUKAJ DOM
m2
Szukaj
 
REFERENCJE   Zaufali nam

...Ogromnym wsparciem była dla nas profesjonalna koordynacja całego procesu budowy przez Pana Karola Mazura, który doskonale rozumiał nasze problemy związane z rozmiarem i odległością inwestycji...

Ewa i Ryszard z Bytowa
 
Projekt i realizacja:
Derwi

FILJAN - domy drewniane całoroczne, letniskowe, parterowe, piętrowe, tradycyjne, nowoczesne.

   
Szkolenie